Mirësevini në Gostia

Shijoni një përvojë unike kulinare në zemër të natyrës së Petrelës! Në Gostia, ne ofrojmë kuzhinën tradicionale shqiptare të përgatitur me përbërësit më të freskët dhe më cilësorë nga fermerët lokalë. Ejani dhe përjetoni shijet autentike, mikpritjen e ngrohtë dhe ambientin e mrekullueshëm që vetëm Gostia mund t'ju ofrojë. Rezervoni tavolinën tuaj sot dhe bëhuni pjesë e familjes Gostia! 🌿🍽️

na kontaktoni ne:

+355 697077767

KUSH JEMI

Gostia është një restorant tradicional shqiptar i vendosur në zemrën e natyrës së bukur të Petrelës. Duke qenë i rrethuar nga peizazhe mahnitëse dhe pemë të gjelbra, Gostia ofron një ambient të qetë dhe mikpritës për të gjithë ata që duan të shijojnë kuzhinën autentike shqiptare.

Ne jemi të përkushtuar për të sjellë tek ju shijet e vërteta të traditës sonë kulinare. Në Gostia, ne përdorim vetëm produkte BIO të freskëta dhe lokale, të cilat vijnë drejtpërdrejt nga fermerët e Petrelës. Kjo na lejon të sigurojmë cilësinë më të lartë dhe shijen më të pastër në çdo pjatë që përgatisim.

Menuja jonë përfshin një përzgjedhje të pasur të antipastave tradicionale, si djathi shqiptar, japrakët, ullinjtë dhe fërgesa. Përveç këtyre, ne ofrojmë mishra të shijshëm të tilla si Tomahawk, fileto dhe pulë, të përgatitura me kujdes për të kënaqur shijet më të rafinuara.

Në Gostia, ne besojmë në rëndësinë e ruajtjes dhe promovimit të trashëgimisë sonë kulturore. Çdo vakt që shërbejmë është një festë e traditës dhe autenticitetit shqiptar. Ne dëshirojmë që klientët tanë të përjetojnë jo vetëm shijet e mrekullueshme të kuzhinës sonë, por edhe mikpritjen dhe ngrohtësinë e vërtetë shqiptare.

Mirësevini në Gostia, ku çdo vizitë është një udhëtim në zemrën e kuzhinës shqiptare dhe një përvojë unike në harmoni me natyrën. Ejani dhe zbuloni magjinë e shijeve tradicionale të përgatitura me dashuri dhe përkushtim.

Pjatat Më të Mira të Gostia

Zbuloni shijet autentike të kuzhinës shqiptare me tre pjatat tona më të mira: Antipasta e ftohtë me djathëra, ullinj dhe japrak, Antipasta e ngrohtë me fërgesë dhe fli, dhe mishi BIO i pjekur në përsosmëri. Çdo pjatë është një festë e vërtetë për shqisat tuaja. 

Antipasta e ftohtë

E përberë nga: Shurupi i thanës, djathra të ndryshëm, ullinj, ajkë speci, speca të pjekur me djath, japrak, gliko portokalli, domate me djath.

450 Lekë/Person

Antipasta e ngrohtë

E përberë nga: Fli, petulla të fshira, shishqebap pule, tavë dheu, kungull zgare, qoftet e shtëpisë, pkata jone me speca dhe suxhuk, kos me boronicë.

600 Lekë/Person

Tomahawk

Provoni Tomahawk-un tonë të pjekur në përsosmëri, një mish BIO që sjell në tavolinën tuaj shijen e vërtetë dhe cilësinë më të lartë. Përgatitur me kujdes nga shefi ynë dhe servuar me garnitura të freskëta lokale.

600 Lekë/Person

Ambjentet Tona

Shijone ambjentet tona të brëndshme dhe ato të integruara në natyrën e magjishme të Petrelës. Nën hijen e pemëve apo nën çati, eja zgjidhe ti.

0 +

Tavolina ne ambjent te brendshem

0 +

Tavolina ne ambjentet e jashtme te ndara perkatesisht ne 19 tavolina ne verande te hapur prane ujvares sone dhe 24 tavolina ne verande te mbyllur me xham

Shërbimi fantastik

Kualitet

Gatimi Tradicional

Menu Ushqimesh të Shijshme

Sallatë Mix Gjethe

Krem mjalti, gorgonzola, mollë, portokall, bukë e thekur.

450 L

Sallatë Domate

Sallatë jeshile, domate, djath, ullinj, kastravec.

400 L

Sallatë spinaqi

Djath i bardhë, panxhar, vinegret limoni.

400 L

Supa e ditës

250 L

Proshutë miks me djathëra

Mix proshuta dhe mix djathrash.

900 L

Carpaccio Viçi

800 L

Antipastë e ftohtë

Shurup thane, spec pikant, djath kaçkavall, djath nape, djath i bardhë, japrak, gliko, spec i ftohtë me erëza të freskëta, ullinj, ajkë speci, domate brusket, qepë e njomë.

450 L/Person

Antipastë e ngrohtë

Tavë dheu, suxhuk me salcë pikante, perime zgare, qofte shtëpie, fli, petulla të fshira, kos me shurup.

600 L/Person

Qofte shtepie me salcë roze

500 L

Fileto Viçi

300 gr fileto viçi shoqëruar me pure patate, kërpudha, salc kockash.

1700 L

Tomahawk

1 kg Tomahawk i vendit.

4500 L

Mish qingji

1 kg mish qingji i pjekur në furrë dhe i shoqëruar me patate furre.

2600 L

Argëtim rreth nesh

Jo vetëm ushqim, festë dhe natyrë. Tek ne do të gjeni dhe mënyra të ndryshme argëtimi dhe si të kaloni një ditë plot me aventura. E gjitha kjo falë vendodhjes sonë. 

Kalaja e Petrelës

Zip Line Albania

Muzeu i armëve luftarake

Ku ndodhemi