Menu

Gostia Restaurant

Sallatë mix gjethe

Krem mjalti, gorgonzola, mollë, portokall, bukë e thekur.

450L

Sallatë domate

Sallatë jeshile, domate, djath, ullinj, kastravec.

400L

Sallatë spinaqi

Djath i bardhë, panxhar, vinegret limoni.

400L

Supa e ditës

Supa e ditës ndryshon çdo dite, pyesni kamarjerin per detaje. 

250L

Proshutë miks djathëra

Një miks proshutash dhe djathrash për të formuar

një antipastë unike.

900L

Carpaccio Viçi

800L

Antipastë e ftohtë

Shurup thane, spec pikant, djath kaçkavall, djath nape, djath i bardhë, japral, gliko, reçel ftoi, spec i ftohtë me erza të freskëta, ullinj, ajkë speci, domate brusket, qepë e njomë.

450L/Personi

Antipastë e ngrohtë

Tavë dheu, suxhuk me salcë pikante, perime zgare, qofte shtëpie, fli, petulla të fshira, kos me shurup.

600L/Personi

Proshutë

400L

Kërpudha tigani me pana

400L

Salçiçe të tymosura

850L

Bukë misri me shëllirë

300L

Qofte shtëpie me salcë roze

500L

Byrek shtëpie

Byreku i shtëpisë vjen në 4 copa.

500L

Tavë Dheu

450L

Djathë furre

400L

Djath i bardhë

350L

Petulla të fshira

Petullat janë të ndara në 4 copa

300L

Patate Furre

300L

Të brendshme

700L

Perime zgare

300L

Speca me gjizë

250L

Lulelaker furre me krem djathi

450L

Brokoli

300L

Proshutë rrole furre

500L